T

Biografie

V létě 2015, se občas začínají scházet Zdeněk Mitáš, Michal Peřina, Zbyněk Šimek a Pavel Peřina za účelem odreágování se hudbou. Od jara 2016 však zakládají nový projekt - metalovou kapelu Tinnitus. Kapela párkrát udělala veřejnou zkoušku v Podůlšanech a začala tak prezentovat vlastní českou tvorbu. Ve stejnou dobu začíná kapela trénovat s novým baskytaristou Petrem Firmanem a začátkem roku 2017 nahrává svoje první EP "Proti všem".

Koncem roku 2017 nahrává svoje první album "Pláč hrdinů".

V létě roku 2019 dokončuje druhé album "Nejde zapomenout". Jako host na CD je přizvána houslistka Liběna Tvrdíková.

Z kraje roku 2020 dochází ke změnám v obsazení kapely. Zdeněk Mitáš je odejit a přichází Miloš Koblmuller. Kapela narychlo sehrává nový repertoár a již v prosinci 2020 vydává nové CD "Zpověď".

V létě roku 2021 odchází z osobních časových důvodů bubeník Zbyněk Šimek a nahrazuje ho Michal Koblmuller. Tím změny v kapele neutichají a o rok později v létě roku 2022 též z osobních důvodů odcházejí Miloš a Michal Koblmullerovi. Kapela Tinnitus znova, již potřetí, musí sehrávat nový materiál. V novém složení - novým zpěvákem Honzou Šimkem, novým kytaristou Javierem Barrrerou a vrátivším bubeníkem Zbyňkem Šimkem, je ale Tinnitus odhodlaný do toho nyní šlápnout ještě víc, než předtím!