Jak to začalo

Tinnitus

O KAPELE

Máme opravdu co vyprávět !

V létě 2015, se občas začínají scházet Zdeněk Mitáš, Michal Peřina, Zbyněk Šimek a Pavel Peřina za účelem odreágování se hudbou. Od jara 2016 však zakládají nový projekt - metalovou kapelu Tinnitus. Kapela párkrát udělala veřejnou zkoušku v Podůlšanech a začala tak prezentovat vlastní českou tvorbu. Ve stejnou dobu začíná kapela trénovat s novým baskytaristou Petrem Firmanem a začátkem roku 2017 nahrává svoje první EP "Proti všem".
Koncem roku 2017 nahrává svoje první album
"Pláč hrdinů".

V létě roku 2019 dokončuje druhé album
"Nejde zapomenou
t". Jako host na CD je přizvána houslistka Liběna Tvrdíková.

Z kraje roku 2020 dochází ke změnám v obsazení kapely. Zdeněk Mitáš je odejit a přichází Miloš Koblmuller. Kapela narychlo sehrává nový repertoár a již v prosinci 2020 vydává nové CD "Zpověď". V létě roku 2021 odchází z osobních časových důvodů bubeník Zbyněk Šimek a nahrazuje ho Michal Koblmuller. Tím změny v kapele neutichají a o rok později v létě roku 2022 též z osobních důvodů odcházejí Miloš a Michal Koblmullerovi. Kapela Tinnitus znova, již potřetí, musí sehrávat nový materiál. V novém složení - novým zpěvákem Honzou Šimkem, novým kytaristou Javierem Barrerou a vrátivším bubeníkem Zbyňkem Šimkem, je ale Tinnitus odhodlaný do toho nyní šlápnout ještě víc, než předtím!

Co se nestalo o pár měsíců později, opět a bohužel z osobních a časových důvodů se kapela musela rozloučit s krátce nastoupeným členem Javierem Barrerou a to chvíli před koncertem na Masters of Rock.

Vypadá to jakoby kapela byla prokletá či nebylo jí přáno, ale kapela se nevzdává a situace se obrátila opět k dobrému. Na post kytaristy nastupuje nový člen Radomil Boukal jakožto velmi zkušený a dobrý muzikant.

Kapela je o to více posílena a vyráží stále kupředu a nezastavuje. Úspěšně stihla secvičit s Radkem celý repertoár playlistu a odehrála slíbený Masters of Rock, na který se těšila.
Nyní se chystá nahráváni koncem roku 2023!
Máme tu rok 2024 a ten nám píše další kapitolu. Jak bylo již zmíněno, kapela pracovala na novém albu, které jde z kraje ledna nahrávat.
Tento nový kousek nese velmi honosný název "Andělé a Démoni".
Muzika i texty jsou již připraveny a teď už se nemá na co čekat, po dokončení alba kapela vyráží obrážet Českou metalovou scénu a přináší další nový materiál, který zaznamená určitě na příští desce!